5 grudnia 2022

OtoPraga.pl – Subiektywny przewodnik po Pradze, gospodach i czeskich klimatach

Subiektywny przewodnik po Pradze, gospodach i czeskich klimatach

Noclegi w Pradze

Booking.com

Postanowiliśmy! Jedziemy do Pragi pierwszy raz… i… co dalej? Ileż to razy słyszeliśmy pytanie o najlepsze noclegi w Pradze. Jak znaleźć coś dobrego, sprawdzonego, oczywiście taniego, w fajnych warunkach, w ciekawym miejscu, najlepiej blisko metra, w okolicach centrum albo – jeśli znudziło się wam łażenie w zatłoczonych turystami miejscach – w peryferyjnej dzielnicy, którą zamierzacie poznać bardziej? A może wiecie o czymś na weekend dla dwojga? A jak znaleźć coś dla większej grupy?

I wiecie co? Kiedyś ta wiedza była niezwykle ważna i pomocna. Dobrze było mieć kogoś zaprzyjaźnionego, który bywał nieraz w stolicy Czech i wszystko ma w jednym palcu. Ale w czasach „internetów” stało się to o wiele prostsze. Czyż nie korzystacie sami z różnego rodzaju wyszukiwarek? Proste! Siadasz przed komputerem, chwytasz w dłoń smartfona, wybierasz taki booking.com czy inne trivago i po chwili cała tajemna wiedza wyświetla się na ekranie. Możesz przebierać, dobierać, planować, rezerwować. Proste? 

Sami z tego wynalazku korzystamy coraz częściej wspominając jednak stare czasy…

Pewnie nikt z was nie wie, kim jest Libusza Zahradniczkova. Owa stateczna, pełna humoru i dobroci kobieta, nazywana przez nas Babcią, podbiła nasze serca goszcząc nas w swoim uroczym domu na przedmieściach Pragi. Przez lata każda podróż w okolice Hradczan była nierozerwalnie związana z osobą naszej gospodyni, która przyjmowała nas w swoim domu najpierw samych, potem z dziewczynami, które stały się żonami. I co wydaje się oczywistą konsekwencją po latach – także z dziećmi – stając się w tym czasie bezpieczną i przyjazną przystanią dla naszych rodzin. Było to już ze trzy dekady temu…

Dziękujemy Babci Libuszy za wszystkie miłe chwile i pomijamy dokładny adres jej przyjaznego domu. Bo wiemy, że za sprawą internetowych wyszukiwarek, można poznać również przemiłych właścicieli apartamentów, pokojów, gościńców, co zapewne również stanie się przyczynkiem do kolejnych, pięknych relacji między ludźmi przygodnie się spotykających. Warto! To też zbuduje wasze prywatne wspomnienia i tajemną wiedzę. Takie po prostu mamy czasy.

Booking.com Booking.com